8 thoughts on “ E Vuj (Redux) - Bolshevik - Partizanski Rayon (CDr)

  1. Valjevski partizanski odred. Za ovaj pojam je pronađeno 64 hronoloških zapisa, 15 dokumenata i 6 fotografija. Događaji. 6. Na sastanku OK KPJ za Valjevo doneta odluka o formiranju Valjevskog NOP odreda i određen Štab odreda. 6. U s. Bujačiću (kod Valjeva) formirana Kolubarska četa Valjevskog NOP odreda.
  2. Feb 12,  · Povodom informacije koja se pojavila u pojedinim beogradskim medijima da je blokirao račun KK Partizan, Duško Vujošević demantovao je to za wenticesfibelsunt.ubtsikkornwedserecobawecingwallmar.co: Vladan Tegeltija.
  3. Shefi i të ashtuquajturit Këshill për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, e ka konsideruar si të rrezikshme vizitën që presidenti Vuçiq do të ia bëj Kosovës pas ngjarjes tragjike të vrasjes së Oliver Ivanoviqit, shkruan Tanjug. Megjithatë sipas Drecun, kjo vizitë është e nevojshme. “Presidenti do të jetë me popullin serb, do të [ ]Missing: Bolshevik · Partizanski Rayon.
  4. Jan 12,  · “Nuk e kam ndërmend t’ju përgjigjem, vetëm i kanë shikuar dhe thosha – shko bëjë punën tënde dhe bëji gati këto masa të rëndësishme kundër kriminalitetit. Nuk mund të humbas kohë për Jeremiqin, Gjilasin, Obradoviqin dhe ekspertë tjerë”, ka thënë Vuçwenticesfibelsunt.ubtsikkornwedserecobawecingwallmar.cog: Bolshevik · Partizanski Rayon.
  5. Më goditni, por unë s’do ta bëj. Mund të jem president edhe për 15 vjet, por nuk e njoh Kosovën. Kreu i shtetit serb shtoi se në samitin e radhës mes Kosovës, Serbisë, Gjermanisë dhe Francës në Paris në date 1 korrik do të shkojë me qëndrimin e prerë të mosnjohjes së kosovëwenticesfibelsunt.ubtsikkornwedserecobawecingwallmar.cog: Bolshevik · Partizanski Rayon.
  6. Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, është takuar sot me kryeministrin Belg, Charles Michel. Ai pas këtij takimi ka folur edhe për të ardhmen e dialogut në Bruksel mes Prishtinës dhe Beogradit, ku deklaroi se platforma e prezentuar nga Kosova për dialogun me Serbinë, sipas tij është e Missing: Partizanski Rayon.
  7. Agjencia e famshme britanike e lajmeve, Reuters ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është i gatshëm për kompromis me Kosovën. Sipas Reuters, Vuçiq do të pranojë kompromisin në përcaktimin e kufirit me Kosovën vetëm për një arsye, që Serbia të plotësojë kushtin e fundit për bashkimin në BE. Gjithnjë sipas kësaj agjencie, politika [ ]Missing: Bolshevik · Partizanski Rayon.
  8. Presidenti i Serbisë njëherësh drejtues i Partisë Progresive Serbe, Aleksandar Vuçiq tha mbrëmë se do të luftojë për Kosovën dhe çdo serb, por sipas tij “nuk duhet të mendohet se gjërat janë të lehta dhe se do të realizohen zgjidhjet që dikur i parashikuan”. Ai tha në një tubim partiak në Novi Sad me rastin [ ]Missing: Partizanski Rayon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *